doprava ZDARMA

Kategorie

Výrobci

zboží

Odběr novinek

heureka

Správné osvětlení do koupelny

Osvětlení do koupelny je velmi důležitým prvkem, jelikož mnoho koupelnových interiérů je řešeno tak, že jsou to spíše uzavřené místnosti s malým okenním prostorem, tudíž tam nepronikne tolik denního světla. Jak si tedy vybrat správné osvětlení do koupelny? Zvolit spíše stropní svítidlo nebo nástěnné či bodové? A které je nejvhodnější? To si popíšeme v tomto článku.

Při koupi osvětlení do koupelnových interiérů je důležité se zaměřit na intenzitu světla, jelikož dostatek světla v koupelně je základ. Díky vlhkému prostředí je třeba zvolit kvalitní materiál kvůli bezpečnosti.

Při volbě svítidla do koupelnových interiérů je vhodné vybírat svítidla z materiálů, jako jsou například nerezové materiály, chrom či sklo. Důležité také je vybírat svítidla vhodná do koupelnových interiérů. To ze snadno zjistit na štítku svítidla, na kterém je vyobrazena ochrana krytí. Ochrana krytí je značena písmeny IP, v anglickém překladu INGRESS PROTECTION. Za písmeny jsou vyobrazeny ještě dvě číslice. První číslice značí ochranu před pevnými materiály a druhé číslo značí ochranu před tekutinami, nejčastěji vodou. (viz. tabulka č. 1).

Tabulka č. 1

 

Neméně důležité je také rozmístění svítidel. Koupelnový interiér by neměl postrádat hlavní centrální osvětlení. Centrální osvětlení by mělo být v barvě světla teplá bílá. Působí to příjemnějším dojmem. Samozřejmě lze k centrálnímu osvětlení použít i doplňková svítidla. Koupelnový interiér lze vybavit nástěnnými nebo bodovými nebo vestavnými svítidly. Vestavná svítidla lze použít k osvětlení zrcadlového prostoru. Tato svítidla by neměla mít oslňující efekt. Příjemnou variantou osvětlení koupelnového interiéru jsou svítidla, která umožňují tlumit intenzitu světa pro vytvoření relaxační atmosféry.

Pokud si nevíte rady, jaká svítidla do koupelny použít, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám s výběrem poradíme! :-)

 


Akční produkty
značky EGLO
za snížené ceny.
logo Trendy
Otevřeli jsme pro vás novou pobočku v Čimelicích.
Výdejní místo nedaleko Písku na trase Písek - Praha.
Vystaveno až 4 000 produktů od různých dodavatelů
1 560 Kčakce 1 1 560 Kčakce 2 1 560 Kčakce 3 1 560 Kčakce 4 ...