doprava ZDARMA

Kategorie

Výrobci

Odběr novinek

heureka

Osvětlení interiéru      

Při zařizování interiéru je výběr správného osvětlení jednou z nejdůležitějších složek. Jak si vybrat správné osvětlení, aby správně plnilo svou funkci? Při výběru osvětlení je důležité zaměřit se na funkčnost, úspornost, design, barvu světla a světelný tok svítidla. Každou místnost je potřeba individuálně osvětlit. V následujícím článku si ukážeme, jak lze osvítit jednotlivé místnosti.

OBÝVACÍ POKOJ

Obývací pokoj lze považovat za nejdůležitější místnost v celém bytě. Lidé v něm tráví nejvíce času, který využívají k odpočinku či posezení s rodinou a přáteli. Osvětlení obývacího pokoje by tedy mělo být co nejúčinnější. Do obývacího pokoje je nejlepší volbou osvětlení v teplé bílé barvě, která dodává interiéru útulnější vzhled. Pro klasické osvětlení celé místnosti je kombinace přisazeného svítidla s LED svítidly tou nejlepší volbou. Místnost lze také dokombinovat doplňkovými svítidly jako jsou stojací lampy nebo mohou být použita podhledová svítidla.

LOŽNICE

V ložnici je vhodné řešit osvětlení tak, aby nám co nejvíce posloužilo. Osvětlení v ložnici by mělo vytvořit potřebnou světelnou atmosféru interiéru. Při umístění svítidel je dobré dbát na to, k jakým účelům chceme svítidla, aby byla určena. Důležitým požadavkem je také umístění vypínačů. Nejlépe u dveří pro hlavní osvětlení a pro doplňkové osvětlení umístit co nejblíže posteli. Do ložnice je vhodné také použít zdroj v teplé bílé barvě. Jako hlavní osvětlení je vhodné do ložnice použít svítidla stropní či závěsná. Jako doplňkové osvětlení jsou samozřejmostí stolní lampičky či jednobodové svítidlo např. pro čtení knih.

KUCHYNĚ + JÍDELNA

Kuchyň je místo, které se považuje jak za obytné, ale především za pracovní místo v domácnosti. Svítidla do kuchyně lze řešit především podle parametrů. Nejdůležitějším svítidlem pro celou místnost je svítidlo, které osvěcuje pracovní plochu. Pokud kuchyňský interiér se nevztahuje především jen na kuchyň, ale je propojen i s jídelnou, je potřeba řešit osvětlení pro oba interiéry tak, aby na sebe svítidla navazovala. Do kuchyňského interiéru lze použít svítidla jak v teplé, tak ve studené bílé barvě světla. Trendem poslední doby je používat LED osvětlení, to samé platí pro kuchyňský interiér.  Co se týče interiéru jídelny, máme zaryto paměti použití tradičních závěsných svítidel.  Dnešní trendy svítidel jsou ale úplně jiné. Do jídelny lze dát spousta moderních stropních či bodových svítidel.

DĚTSKÝ POKOJ

Dětský pokoj je pro děti místo, kde dělají většinu svých činností – hraní si, psaní úkolů a spánek. Nejlepším řešením pro centrální osvětlení je stropní svítidlo, které osvítí celou místnost. Barva světla vhodná do dětského pokoje je doporučována spíše studená bílá.  Velký důraz by měl být kladen také na osvětlení psacího stolu použitím kvalitních stolních lampiček. Pokud se dítě špatně orientuje ve tmě, je dobré pořídit do pokojíčku orientační svítidlo, které se jednoduše zapojí do zásuvky a svítí celou noc.

 KOUPELNA + WC

Koupelnu bychom mohli zařadit k místnostem, pro které je osvětlení velice důležité, jelikož v koupelnových interiérech dostatek přirozeného světla. Důležité pro výběr svítidel do koupelny jsou svítidla s ochranou krytí IP44. To znamená, že svítidla jsou odolná proti vlhkosti a vodě. Pro osvětlení v koupelnových interiérech je důležité, aby také co nejvíc osvítilo celou místnost. Nejlepší variantou svítidel je centrální stropní osvětlení, které umožní rozptyl světla po celé místnosti. Lze také použít svítidla podhledová, která se mohou použít jako svítidla, která osvítí prostor kolem zrcadel. Pokud jde o řešení osvětlení WC, lze také použít přisazená svítidla. Doporučené zdroje do koupelen jsou LED zdroje.

PRACOVNA

Interiéru pracovny by se měla také věnovat pozornost, co se týče osvětlení. Nejlepší volbou pro osvětlení pracovny je použití velkého centrálního svítidla, které osvítí celou místnost. Barva světla vhodná do pracovny je doporučována teplá bílá. Osvětlení by nemělo tvořit stíny. Pro osvětlení pracovní desky je nejvhodnějším řešením výběr stolní lampy. Nejlepší variantou zdrojů do pracovny jsou LED zdroje.

 

Pokud si nevíte rady, jaká svítidla si pořídit do interiéru, obraťte se na nás. Pomůžeme Vám s nabídkou osvětlení pro Váš rodinný dům, byt či kancelář. Rádi Vám poradíme! :-)

 


Akční produkty
značky EGLO
za snížené ceny.
logo Trendy
Otevřeli jsme pro vás novou pobočku v Čimelicích.
Výdejní místo nedaleko Písku na trase Písek - Praha.
Vystaveno až 4 000 produktů od různých dodavatelů
1 560 Kčakce 1 1 560 Kčakce 2 1 560 Kčakce 3 1 560 Kčakce 4 ...