doprava ZDARMA

Kategorie

Výrobci

Odběr novinek

heureka

Dekorativní lávové lampy

V současné době se k nám opět vrací trend designových lávových lamp. Lávových lamp existuje na trhu celá řada, záleží pouze na Vás, která Vás zaujme. Lávová lampa je originální dárek k obdarování Vašich blízkých. 

Můžet si vybrat mezi různými tvary i druhy lávových lamp. Mezi nejznámnější patří klasická lávová lampa s voskem uvnitř. Existuje ve třech základních barevných provedeních: růžová, fialová nebo oranžová. Kde vosk stoupá vzhůru, následně klesá ke dnu a je podsvícen barevným světlem. Stolní lampa vytváří příjemnou atmosféru v místnosti. Takovou to lampu můžete umístit do obývacího pokoje, kde bude jistě netradičním designovým doplňkem.

Stejně působivá jako první zmíněná lávová lampa s voskem je i stolní lávová lampička uvnitř které jsou třpytivé kousky flitrů. Tato lampa dotváří neobyčejnou atmosféru interiérů. Lze ji koupit ve třech základních barevných provedeních: žluté, zelené nebo světle fialové. Třpytivé kousky uvnitř lampy při zapnutí lampy pomalu stoupají a klesají. Vhodné je lampu umístit do obývacícho pokoje, ale zajisté bude příjemným doplňkem v komerčních prostorách, jako jsou kanceláře či restaurace, hotely. Lávovou lampička s flitry uvnitř je možné sehnat i v menším provedení s přívlastkem MINI.

Velkou nabídku lávových lampiček nabízí výrobce RABALUX, který nabízí nepřeberné množství.


Jak vlastně lávová lampa funguje?

Princip jejího fungování spočívá v tom, že v podstavci lampičky je umístěna žárovka. Na podstavci lávové lampy je skleněná nádoba, která je naplněná vodou nebo také olejem. Dále je ve skleněné nádobě směs chloridu uhličitého (někdy též bývá označován jako tetrachlór, což je bezbarvá kapalina, která je nerozpustná ve vodě) a průsvitného vosku. Kvůli lepšímu vedení tepla je je mezi žárovkou a skleněnou nádobou umístěn kovový drátek. Když se lampička zapne, začne žárovka zahřívat kovovou spirálu a dno skleněné nádoby s voskem a vodou. Teplem se vosk rozpustí a začne stoupat nahoru. Když se dostane nahoru, zde se ochladí a pomalu klesá opět ke dnu. Proces se opakuje pořád dokola a tím je vytvářena příjemná atmosféra v místnosti. A na tomto principu funguje lávová lampa.  


Akční produkty
značky EGLO
za snížené ceny.
logo Trendy
Otevřeli jsme pro vás novou pobočku v Čimelicích.
Výdejní místo nedaleko Písku na trase Písek - Praha.
Vystaveno až 4 000 produktů od různých dodavatelů
1 560 Kčakce 1 1 560 Kčakce 2 1 560 Kčakce 3 1 560 Kčakce 4 ...